ANSİKLOPEDİ GİRİŞ


Akdeniz Sanat İnsanları Ansiklopedisi

Browse the glossary using this index

A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z | ALL

T

Picture of İbrahim KAYA

Tahsin BOZDAĞ

by İbrahim KAYA - Wednesday, 17 November 2021, 8:10 PM
 

Tahsin Bozdağ

Tahsin BOZDAĞ

Sanatçı, 1986 yılında Malatya’ da doğdu. 2009 İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim-İş Öğretmenliği programını bitirdi, 2012 Millî Eğitim Bakanlığı Resim Öğretmeni olarak atandı. 2019 Atatürk Üniversitesi Plastik Sanatlar sanatta yeterlilik programına devem etmektedir. 2020 İnönü Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesinde Öğretim Görevlisi olarak, sanat ve akademik çalışmalarına devam etmektedir. Kişisel, Uluslararası ve Ulusal birçok sergide yer almıştır. 

iletişim e posta: tbozdag99@gmail.com 

Tahsin BOZDAĞ

Tahsin BOZDAĞ

Tahsin BOZDAĞ 

Picture of Celal Kaan YÜRÜK

Tamer BİLGİÇ

by Celal Kaan YÜRÜK - Sunday, 5 December 2021, 10:25 PM
 


Tamer BİLGİÇ

1978 Kütahya Gediz'de doğdu. 1995 Kütahya Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’ni bitirdi. 1999 Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim-İş Öğretmenliği Bölümü’nden birincilikle mezun oldu. 1999 Yılında Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde öğretim elemanı olarak göreve başladı. 2004 yılında Bulgaristan’da düzenlenen Balkan Artists Resim Yarışması’nda Türkiye’yi başarıyla temsil etti. 2007 yılında Kanada Sanatçılar Federasyonu’nun düzenlediği uluslararası Painting On The Edge resim yarışmasında Emerging Artist ödülünü aldı. 2010 Dumlupınar üniversitesi sosyal bilimler enstitüsü resim ana sanat dalında yüksek lisansını tamamladı. Sanatçı yurt içinde 22 kişisel sergi açtı. 36 ulusal ve uluslararası yarışmalı sergi ve 52 uluslararası ve ulusal karma sergiye katıldı. Halen Dumlupınar Üniversitesinde öğretim elemanı olarak çalışmaktadır.

tamerbilgic78@gmail.com
 

Picture of Merve YILMAZ

Tarık DAYAN

by Merve YILMAZ - Wednesday, 5 February 2020, 12:35 AM
 


Tarık DAYAN

1995 yılında doğdu. Sanat eğitimine, ilk adımlarını attığı ve doğup büyüdüğü Kütahya’da bulunan Güzel Sanatlar Lisesi-Resim Bölümüne 2009 yılında başladı. Aldığı eğitim sırasında gördüğü tüm branşların ardından, kendini üç boyutlu formlarda daha iyi ifade edebileceğini düşünerek, 2013 yılında Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi -Heykel Bölümünde Lisans eğitimine başladı. Çeşitli karma sergi ve etkinliklere katıldıktan sonra kişisel heykelini kamusal alana konumlandırıp 2017 yılında eğitimini tamamladı. Şu anda aynı üniversitenin çatısı altında Sanat ve Tasarım Bölümü-Yüksek Lisans eğitimine ve atölyesinde sanatsal çalışmalarına devam etmektedir.

İletişim: tarikdyn@gmail.com
 

Picture of Mustafa Koray TAŞKIRAN

Tolga TURAN

by Mustafa Koray TAŞKIRAN - Sunday, 5 December 2021, 10:26 PM
 


Tolga TURAN

1972, Eskişehir de doğdu, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi. Heykel Bölümünü bitirdi ve Yeditepe Üniversitesi G.S.F Plastik Sanatlar Bölümü yüksek lisansını “Soyut Dışavurumcu Resimde Malzeme Kullanımı” adlı tezi ile bitirdi. Yurt içi ve yurt dışında çeşitli karma sergilere katılmış, “Sanatın Tel ile Buluşması“ adlı Yeditepe Üniversitesi G.S.F ve BMS tel iş birliğiyle hazırlanan Çelik Tel Heykel Yarışması'nda derece kazanmıştır. Çalışmalarına, İyilik İçin Sanat Derneği ve Ege Yapı iş birliğiyle kurulan Atölye Cer İstanbul da devam etmektedir.

tolgaturan2012@gmail.com
 

Picture of Murat Burak HIZARCIOĞLU

Tuğba BARIŞ

by Murat Burak HIZARCIOĞLU - Thursday, 9 December 2021, 3:15 PM
 

tuğba

Tuğba BARIŞ

 1991'de Denizli'de doğdum. 2011-2015 yılları arasında Pamukkale Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği okudum. 2018-2022 Eğitim Öğretim Dönemi Pamukkale Üniversitesi Resim-İş Öğretmenliği öğrencisiyim.  Küçüklüğümden beri resime olan ilgimle çalışmalarıma devam ettim. Grafik tasarım, fotoğrafçılık ve resimle aktif olarak ilgileniyorum.

Katıldığım Sergiler

2018 -La Visione Sanat Art Galery, Karma Resim Sergisi “Daydream”, İstanbul

2018 - Ays Sanat Atölyesi, Karma Resim Sergisi, Denizli

2018 - Levent Tenis Kulübü Sanat Galerisi, Bir Sonbahar Rüyası Karma Sergi, İstanbul

2018 - Pamukkale Üniversitesi, "Atatürk" Karma Sergisi, Denizli

a

a

a


 

Picture of Muhammet ULUTAŞ

Tuna TUNA

by Muhammet ULUTAŞ - Tuesday, 3 October 2023, 2:23 PM
 

Tuna TUNA

Afyonkarahisar doğumlu. 2005 SDÜ GSF Resim Bölümü kazandı. 2006 yılındı SDÜ Tıp Fakültesinde Anatomi Derslerine misafir oldu. Dr. Levent EFE ve Prof. Dr. Ahmet Sınav ile tanışma fırsatı yakaladı. Medical İllüstrasyona ilgisi arttı. Mezuniyetinden bu yana, Medikal İllüstrasyon,  Grafik Tasarım, Antik Roma Mimarisi, Heykel ve Dijital alanlarda çalışmalar yapmaya devam etti. Kariyerine 2020 yılında MEB’de Eğitmen olarak aynı zamanda Sanat ve Tasarım alanında Yüksek Lisans ile devam etmektedir.

 tunatuna@outlook.com.tr


 

Picture of İbrahim KAYA

Turgay SARI

by İbrahim KAYA - Thursday, 9 December 2021, 3:12 PM
 

Turgay SARI

Turgay SARI

1972 yılı Erzurum doğumluyum. 1998 yılında Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim-iş eğitimi bölümünden mezun oldum. Uzun zamandır sanat eğitmenliği yapmaktayım ve sanatla uğraşmaktayım. Çokça Sanatçı, Sanatsever, Resim sever ve öğrenci yetiştirdim. Büyük boyutlu akrilik ve yağlıboya çalışmalar yapmaktayım. 3 kişisel Sergi ve 100'ün üzerinde karma sergide bulundum. Yıllar içerisinde çeşitli resim yarışmalarına katıldım ve dereceler aldım. Son dönemde yaptığım çalışmalar özel koleksiyonlarda, kurumsal firma, otel ve yurt dışındaki özel koleksiyonlarında yer almaktadır. Çalışmalarıma kendi atölyemde devam etmekteyim. Yalova Atatürk Bilim ve Sanat Merkezinde Görsel Sanatlar Öğretmeni olarak görev yapmaktayım.

İrtibat e-posta: sarica252@hotmail.com

Tel: 0554 112 57 70

Turgay SARI

Turgay SARI

Turgay SARI

 

Picture of Ayşegül İZMİRLİ

Türkmen ALKAN

by Ayşegül İZMİRLİ - Friday, 28 January 2022, 11:56 PM
 

Türkmen ALKAN

Türkmen ALKAN

1976 Sivas/Zara doğumlu. İlk ve ortaokul öğrenimi Sivas, Hafik’te Adem Yavuz Yatılı Bölge Okulu’nda okudu. Liseyi Ortaköy Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesinde Seramik Bölümünü bitirdi. Bir dönem seramik atölyelerinde çalıştı. Üniversiteyi Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Resim Öğretmenliği bölümünden 1998-2002 yıllarında mezun oldu. 2003-2005’e kadar Kasım Koçak’tan resim dersleri aldı. 2006’da Aysu Koçak’tan resim dersleri aldı. Birçok kişisel ve karma sergiye katıldı. Resim hayatına devam ediyor.

E-posta: turkmenalkan@gmail.com

İnstagram: türkmenalkan_art

Türkmen ALKAN

Türkmen ALKAN

Türkmen ALKAN