ANSİKLOPEDİ GİRİŞ


Akdeniz Sanat İnsanları Ansiklopedisi

Browse the glossary using this index

A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z | ALL

Page:  1  2  3  4  5  (Next)
  ALL

S

Sadettin SARI

Sadettin SARI

by Prof. Dr. Sadettin SARI - Tuesday, 4 February 2020, 11:45 PM
 


Prof. Dr. Sadettin SARI

1962 Emirdağ’da doğdu. Lisans öğrenimini Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Resim Bölümü’nde yaptı. Selçuk Üniversitesinde Yüksek Lisans, Dokuz Eylül Üniversitesinde Doktora derecesini aldı. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda bir süre öğretmenlik yaptıktan sonra başlayan akademik hayatına önce  Dokuz Eylül Üniversitesi daha sonra Pamukkale Üniversitesinde Öğretim Görevlisi olarak devam etti.  1995 yılında Yardımcı Doçent, 2005 yılında Doçent ve 2010 yılında Profesör oldu. Pamukkale Üniversitesi’nde Dekan Yardımcılığı ve Bölüm Başkanlığı görevlerinden sonra Akdeniz Üniversitesinde Resim Bölüm Başkanlığı, Güzel Sanatlar Enstitüsü Müdürlüğü ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanlığı görevlerinde bulundu. Resim, Fotoğraf, Tasarım ve Sanat Eğitimi ile ilgili birçok Ulusal ve Uluslararası Kongre, Sempozyum ve Fuarlara katılıp bildiriler sundu, birçok Panel, Seminer ve Konferanslara konuşmacı olarak katıldı. Başta Devlet Resim Heykel Sergisi olmak üzere çok sayıda Ulusal ve Uluslararası organizasyonlardaki sergilere eserleriyle katıldı. 6 Kişisel Sergisi bulunan Sadettin SARI, halen Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölüm Başkanı olarak görev yapmaktadır.

İletişim: sadettinsari@sdu.edu.tr

 

 

Picture of Selin BAŞAĞ

Sadile DEMİR

by Selin BAŞAĞ - Thursday, 18 November 2021, 9:53 PM
 

Sadile DEMİR

Sadile DEMİR, Denizli‘de doğdu. İlk, ortaokul tahsilini Denizli'de okudu. 2016’da Denizli Güzel Sanatlar Lisesini bitirdi. 2021’de lisansını Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Resim öğretmenliği programında tamamladı. Çalışmalarına ve üretmeye halen devam ediyor. 

Email: sadiledemir0@gmail.com
 

Ş

Picture of Muhammet Sait ÇETİN

Şaduman ŞİMŞEK

by Muhammet Sait ÇETİN - Friday, 6 January 2023, 10:40 PM
 

Şaduman ŞİMŞEK

1983 yılında Burdur'da doğdu. 2019 yılında SDÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları bölümüne girdi. Hali hazırda hat sanatı, ebru ve resim çalışmalarına Burdur ve Isparta’da devam etmektedir.

İletişim: sadumankaya@hotmail.com

İnstagram: Şaduman Şimşek
 

S

Picture of Celal Kaan YÜRÜK

Salim BAŞYİĞİT

by Celal Kaan YÜRÜK - Sunday, 5 December 2021, 10:13 PM
 


Salim BAŞYİĞİT

1980 yılında Kütahya – Simav da doğdu. 1997 yılında Kütahya Anadolu Güzel Sanatlar Lisesinden, 2004 yılında Denizli Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim İş Öğretmenliğinden mezun oldu. 1997 yılından itibaren 15 kişisel sergi açtı ve pek çok karma sergide yer aldı. Yurtiçi ve yurtdışında workshop etkinliklerinde yer aldı. Çalışmalarını halen Uşak ve İstanbul da sürdürmektedir.

salimbasyigit@gmail.com
 

Picture of İbrahim KAYA

Sare Ümit BAYRAKTAR

by İbrahim KAYA - Tuesday, 7 December 2021, 2:01 PM
 

Sare Ümit BAYRAKTAR

Sare Ümit BAYRAKTAR

1981 yılının Haziran ayında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı.1999 yılında girdiği Fatih Eğitim Fakültesi, Resim İş Öğretmenliğinden 2003 yılında mezun oldu. Hakkâri ve İzmir illerinde öğretmenlik yaptı. İzmir ‘de Narlıdere ve Urla Halk Eğitimi Merkezlerinde birçok öğrenci yetiştirdi. 15 resim sergisi açtı.  Sanatsal ve kişisel gelişim alanında birçok seminer ve kursa katıldı. Şu anda Samsun ilinde Atakum Bilim Sanat Merkezinde görevine devam etmektedir. İzmir, İstanbul, Trabzon, Samsun, Ordu, Giresun, Yunanistan, Paris’te karma resim sergilerine katıldı. 2019 yılında Giresun Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Resim Baskı Ana Sanat Dalında yüksek lisans eğitimini tamamladı.  Ordu ressamlar ve heykeltıraşlar birliğine üyedir. Halen kendi atölyesinde sanat çalışmalarına devam etmektedir. 

İletişim e posta: bayraktarumit3@gmail.com

Sare Ümit BAYRAKTAR

Sare Ümit BAYRAKTAR

Sare Ümit BAYRAKTAR


 

Picture of Muhammet ULUTAŞ

Savaş BAYÖZEN

by Muhammet ULUTAŞ - Tuesday, 3 January 2023, 1:33 PM
 

Savaş BAYÖZEN

2004/2009 Atso Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü. 2009/2013 Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü. 2013/2014 Afyon Kocatepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Pedagojik Formasyon Eğitimi. 2022 Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Resim Anasanat dalı  Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir.

savasbayozen@gmail.com


 

Picture of Rümeysa Genç

Savaş ÇEVİK

by Rümeysa Genç - Friday, 6 January 2023, 10:42 PM
 

Savaş ÇEVİK

1953 yılında Akseki (Antalya)’da doğdu. İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Grafik Bölümü’nden yüksek lisans diplomasını aldığı yıl (1976), hocası Prof. Emin Barın’ın asistanı olarak aynı bölümde öğretim görevine başladı. Lâtin Yazısı konulu doktora çalışmasını 1983’te tamamladı. 1987’de Yard. Doçent olarak “Yazı Tasarımı” dalında ihtisaslaştı. Hat Sanatıyla ilgili çalışmalarına 1973 yılında; son yüzyılın ünlü hattatları olan Kemal Batanay’dan rik’a ve tâlîk, Hâmit Aytaç’tan sülüs ve nesih yazılarını meşk ederek başlamıştır. Her iki hattatın vefatlarına kadar, onlardan hat öğrenimini sürdürdü. Sonraları, hattat Prof. Ali Alparslan’dan dîvânî vecelî dîvânî yazılarını meşk etti. Türkiye’de ve diğer ülkelerdeki çeşitli koleksiyonlarda, levha, hilye, tuğra, câmi yazısı, ferman vb. formlarda çeşitli eserleri bulunmaktadır. Sanat çalışmalarının yanı sıra üniversite öğretim üyeliği görevini de sürdüren Çevik’in, Latin Yazısı ve kaligrafi alanlarında da eserleri vardır.2002 yılında Mimar Sinan Üniversitesi’nden kendi isteğiyle emekli olan Savaş Çevik, Haliç Üniversitesi bünyesinde kuruluş çalışmalarını gerçekleştirdiği Grafik Bölümü’nde 2004 yılından beri öğretim görevini ve İstanbul’daki atölyesinde hat ve kaligrafi çalışmalarını sürdürmektedir. 2009 yılından beri İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait kurs merkezinde (İSMEK) danışman ve Hüsn-i Hat Zümre Başkanlığı görevini de sürdürmekte ve ‘Temel Sanat Eğitimi’ dersleri vermektedir. ‘2015 yılından beri Zeytinburnu Kültür Merkezi’nde ‘Kaligrafi’ ve 2016 yılından itibaren de Sakarya Belediyesi Kültür Merkezi’nde ‘Temel Sanat Eğitimi’ dersleri vermektedir. Çevik, Nisan 2015’e kadar çeşitli ülkelerde 23 kişisel hat sergisi gerçekleştirmiş, ayrıca 109 karma sergiye katılmıştır.
 

Picture of Şükriye Nur YILMAZ

Seda AKKAR

by Şükriye Nur YILMAZ - Tuesday, 16 November 2021, 2:38 PM
 

.

Seda AKKAR

1997 yılında Niğde'de doğdu. 2011- 2015 yılında Kastamonu'da Güzel Sanatlar Ve Spor Lisesi'ni tamamladı. 2016 Kastamonu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim İş Öğretmenliği Bölümüne girdi. 2020 yılında Lisans eğitimini tamamladı. 

İletişim: Seda.akkar.97@gmail.com

.

.

.


 

Picture of Merve YILMAZ

Seda ÖZTÜRK

by Merve YILMAZ - Friday, 17 January 2020, 8:11 PM
 


Seda ÖZTÜRK

1996 yılında Bursa’da doğmuştur. Lise öğrenimini Necatibey Kız Meslek Lisesi Grafik Bölümünde okuduktan sonra lisans eğitimini Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim bölümünde tamamlamıştır. Şu an Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Sanat ve Tasarım Ana Sanat Dalı’ında öğrenimine  devam etmektedir.

 

Picture of Cansu KONUR

Seda ÜRÜNDÜ

by Cansu KONUR - Tuesday, 4 February 2020, 11:48 PM
 

.

 Seda ÜRÜNDÜ

1993 Denizli doğumlu. İlkokul, ortaokul, lise eğitimini Denizlide tamamladı.  Resimle olan tanışıklığı çok küçük yaşlarında başladı, lisede grafik bölümünü okudu ve diğer sanat dallarına olan merakı arttı ardından resim öğretmenliği bölümüne hazırlanmaya karar verdi. 2013 yılında Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim-İş öğretmenliğinde lisans eğitimine başladı. Resimlerini, tasarımlarını kübizm akımı öncülüğünde deforme etti, gerçekliğinden, orjinalinden uzaklaştırarak çalıştı. Çeşitli etkinliklere ve sergilere katıldı. Seda Üründü şu an Denizlide yaşamakta, ilkokul ve ortaokul yaş gruplarıyla çalışmakta. Her yaş grubuna hitap edebileceği denize kıyısı olan bir şehirde küçük bir sanat atölyesi açmak gelecek hedefleri arasında.

İletişim Bilgileri:    mail: sedaurun93@gmail.com     IG:  sesesedadada
 


Page:  1  2  3  4  5  (Next)
  ALL