ANSİKLOPEDİ GİRİŞ


Akdeniz Sanat İnsanları Ansiklopedisi

Browse the glossary using this index

A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z | ALL

Page:  1  2  3  4  (Next)
  ALL

S

Sadettin SARI

Sadettin SARI

by Prof. Dr. Sadettin SARI - Tuesday, 4 February 2020, 11:45 PM
 


Prof. Dr. Sadettin SARI

1962 Emirdağ’da doğdu. Lisans öğrenimini Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Resim Bölümü’nde yaptı. Selçuk Üniversitesinde Yüksek Lisans, Dokuz Eylül Üniversitesinde Doktora derecesini aldı. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda bir süre öğretmenlik yaptıktan sonra başlayan akademik hayatına önce  Dokuz Eylül Üniversitesi daha sonra Pamukkale Üniversitesinde Öğretim Görevlisi olarak devam etti.  1995 yılında Yardımcı Doçent, 2005 yılında Doçent ve 2010 yılında Profesör oldu. Pamukkale Üniversitesi’nde Dekan Yardımcılığı ve Bölüm Başkanlığı görevlerinden sonra Akdeniz Üniversitesinde Resim Bölüm Başkanlığı, Güzel Sanatlar Enstitüsü Müdürlüğü ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanlığı görevlerinde bulundu. Resim, Fotoğraf, Tasarım ve Sanat Eğitimi ile ilgili birçok Ulusal ve Uluslararası Kongre, Sempozyum ve Fuarlara katılıp bildiriler sundu, birçok Panel, Seminer ve Konferanslara konuşmacı olarak katıldı. Başta Devlet Resim Heykel Sergisi olmak üzere çok sayıda Ulusal ve Uluslararası organizasyonlardaki sergilere eserleriyle katıldı. 6 Kişisel Sergisi bulunan Sadettin SARI, halen Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölüm Başkanı olarak görev yapmaktadır.

İletişim: sadettinsari@sdu.edu.tr

 

 

Picture of Selin BAŞAĞ

Sadile DEMİR

by Selin BAŞAĞ - Thursday, 18 November 2021, 9:53 PM
 

Sadile DEMİR

Sadile DEMİR, Denizli‘de doğdu. İlk, ortaokul tahsilini Denizli'de okudu. 2016’da Denizli Güzel Sanatlar Lisesini bitirdi. 2021’de lisansını Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Resim öğretmenliği programında tamamladı. Çalışmalarına ve üretmeye halen devam ediyor. 

Email: sadiledemir0@gmail.com
 

Picture of Celal Kaan YÜRÜK

Salim BAŞYİĞİT

by Celal Kaan YÜRÜK - Sunday, 5 December 2021, 10:13 PM
 


Salim BAŞYİĞİT

1980 yılında Kütahya – Simav da doğdu. 1997 yılında Kütahya Anadolu Güzel Sanatlar Lisesinden, 2004 yılında Denizli Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim İş Öğretmenliğinden mezun oldu. 1997 yılından itibaren 15 kişisel sergi açtı ve pek çok karma sergide yer aldı. Yurtiçi ve yurtdışında workshop etkinliklerinde yer aldı. Çalışmalarını halen Uşak ve İstanbul da sürdürmektedir.

salimbasyigit@gmail.com
 

Picture of İbrahim KAYA

Sare Ümit BAYRAKTAR

by İbrahim KAYA - Tuesday, 7 December 2021, 2:01 PM
 

Sare Ümit BAYRAKTAR

Sare Ümit BAYRAKTAR

1981 yılının Haziran ayında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı.1999 yılında girdiği Fatih Eğitim Fakültesi, Resim İş Öğretmenliğinden 2003 yılında mezun oldu. Hakkâri ve İzmir illerinde öğretmenlik yaptı. İzmir ‘de Narlıdere ve Urla Halk Eğitimi Merkezlerinde birçok öğrenci yetiştirdi. 15 resim sergisi açtı.  Sanatsal ve kişisel gelişim alanında birçok seminer ve kursa katıldı. Şu anda Samsun ilinde Atakum Bilim Sanat Merkezinde görevine devam etmektedir. İzmir, İstanbul, Trabzon, Samsun, Ordu, Giresun, Yunanistan, Paris’te karma resim sergilerine katıldı. 2019 yılında Giresun Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Resim Baskı Ana Sanat Dalında yüksek lisans eğitimini tamamladı.  Ordu ressamlar ve heykeltıraşlar birliğine üyedir. Halen kendi atölyesinde sanat çalışmalarına devam etmektedir. 

İletişim e posta: bayraktarumit3@gmail.com

Sare Ümit BAYRAKTAR

Sare Ümit BAYRAKTAR

Sare Ümit BAYRAKTAR


 

Picture of Şükriye Nur YILMAZ

Seda AKKAR

by Şükriye Nur YILMAZ - Tuesday, 16 November 2021, 2:38 PM
 

.

Seda AKKAR

1997 yılında Niğde'de doğdu. 2011- 2015 yılında Kastamonu'da Güzel Sanatlar Ve Spor Lisesi'ni tamamladı. 2016 Kastamonu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim İş Öğretmenliği Bölümüne girdi. 2020 yılında Lisans eğitimini tamamladı. 

İletişim: Seda.akkar.97@gmail.com

.

.

.


 

Picture of Merve YILMAZ

Seda ÖZTÜRK

by Merve YILMAZ - Friday, 17 January 2020, 8:11 PM
 


Seda ÖZTÜRK

1996 yılında Bursa’da doğmuştur. Lise öğrenimini Necatibey Kız Meslek Lisesi Grafik Bölümünde okuduktan sonra lisans eğitimini Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim bölümünde tamamlamıştır. Şu an Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Sanat ve Tasarım Ana Sanat Dalı’ında öğrenimine  devam etmektedir.

 

Picture of Cansu KONUR

Seda ÜRÜNDÜ

by Cansu KONUR - Tuesday, 4 February 2020, 11:48 PM
 

.

 Seda ÜRÜNDÜ

1993 Denizli doğumlu. İlkokul, ortaokul, lise eğitimini Denizlide tamamladı.  Resimle olan tanışıklığı çok küçük yaşlarında başladı, lisede grafik bölümünü okudu ve diğer sanat dallarına olan merakı arttı ardından resim öğretmenliği bölümüne hazırlanmaya karar verdi. 2013 yılında Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim-İş öğretmenliğinde lisans eğitimine başladı. Resimlerini, tasarımlarını kübizm akımı öncülüğünde deforme etti, gerçekliğinden, orjinalinden uzaklaştırarak çalıştı. Çeşitli etkinliklere ve sergilere katıldı. Seda Üründü şu an Denizlide yaşamakta, ilkokul ve ortaokul yaş gruplarıyla çalışmakta. Her yaş grubuna hitap edebileceği denize kıyısı olan bir şehirde küçük bir sanat atölyesi açmak gelecek hedefleri arasında.

İletişim Bilgileri:    mail: sedaurun93@gmail.com     IG:  sesesedadada
 

Picture of İbrahim KAYA

Sefa KURAK BOYNUZOĞLU

by İbrahim KAYA - Sunday, 5 December 2021, 11:47 AM
 


Sefa KURAK (BOYNUZOĞLU)

Sefa KURAK (BOYNUZOĞLU)

1971 yılında Gaziantep’te doğdu. 1999 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Öğretmenliği Grafik ana sanat dalı bölümünden mezun oldu. 2000 yılında Haymana’da Resim Öğretmeni olarak çalışmaya başladı. 2002 de Sincan İş Okulunda Resim Öretmeni olarak devam etti. 2005-2008 Millî Eğitim Bakanlığı Ders kitabı resimleme komisyonunda çalıştı. Halen MEB Etimesgut Bilim Sanat Merkezi Görsel Sanatlar Öğretmenidir. 7 kişisel sergi açmış ve çok sayıda karma sergide bulunmuştur. Sanat çalışmalarına devam etmektedir.

İletişim E Posta: kuraksefa@gmail.com

Sefa KURAK

Sefa KURAK

Sefa KURAK


 

Picture of Yasemin ŞAĞIŞMAK

Selahattin DEMİR

by Yasemin ŞAĞIŞMAK - Tuesday, 4 February 2020, 11:52 PM
 


Selahattin DEMİR

1959 yılında Denizli Acıpayam Alaattin’de doğdu. Nazilli öğretmen okulundan sonra, 1980 İstanbul Atatürk Eğitim Fakültesi Resim Öğretmenliği, Eskişehir Anadolu Üniversitesi lisans tamamlama bölümlerini bitirdi. 28 yıllık resim öğretmenliği yaşamının son 13 yılını Antalya’da  ATSO  Anadolu Güzel  Sanatlar Lisesi Resim Öğretmeni olarak geçirdikten sonra 2007 yılında emekli oldu. Uzun yıllar Antalya Plastik Sanatlar Derneği (GÜSAD)  Üyeliği yöneticiliği yaptı. Ankara Güzel Sanatlar Meslek Birliğinin (GESAM) üyesi olan sanatçı her türlü resim malzemesi  ve teknikleri ile resim çalışmasına rağmen yağlı boya, sulu   boya çalışmalarına ağırlık vermektedir.  Sulu boyanın zor olması, resim çalışma süresi  içerisin de değişkenlik göstermesi sebebiyle özellikle suyun akışkanlığının kontrol altına alınması esasına önem  vermektedir; çünkü sulu boya hataya affetmeyen anlık kararların görselliğe dönüşmesi bakımından hızlı çalışmanın plastik değerlere uyuşması yönünden uygun tarzdır.  Adım adım Anadolu izlenimlerini yağlı boya çalışmalarında o anki görsel içerikteki yörenin kültür birikimini, kendi yorumlarıyla farklı plastik değerler arayışlarını tuvalini aktarmaktadır. Karma sergilerin yanında bir çok kişisel sergi açan san atçının, yurt içi ve yurt dışı resmi kuruluş ve koleksiyonlarda, özel ve resmi temsilciliklerimizde eserleri bulunmaktadır. Antalya da UTEM adlı kendi sanat atölyesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

 Atölye: Utem Sanatevi . Bayındır Mahallesi 332 sokak M.Dinçer Apt. NO:2/A – ANTALYA

CEP TEL: 0 536 596 93 83                                        


 

Picture of İbrahim KAYA

Selcen BAŞER

by İbrahim KAYA - Wednesday, 17 November 2021, 8:06 PM
 

Selcen BAŞER

Selcen BAŞER

1979 Yılında Ankara’da doğdum. 2001 yılında Niğde Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim İş Öğretmenliği bölümünden mezun oldum. Birçok karama ve iki kişisel sergi katıldım.  Kendi atölyemde hala çalışmalarıma devam etmekteyim. Aynı zamanda Antalya Muratpaşa Bilsem de resim öğretmeni olarak görevime devam etmekteyim. Benim için sanat; bir arayıştır. Sanatçı yeniliklere açık olmalı ve kendini daima yenilemelidir. Günceli takip etmeli ve farkındalık sahibi olmalıdır. Sanatçı için sanat eseri söylenemeyeni söyler, görülmeyeni gözler önüne serer. Sanatın toplumda ve tarih de bıraktığı etkilerin derinliğinin farkında olarak, güncel konuları resimlerinde konu olarak almaktadır.

İletişim e-posta: selcenkalkan36@gmail.com

Selcen BAŞER

Selcen BAŞER

Selcen BAŞER
 


Page:  1  2  3  4  (Next)
  ALL