ANSİKLOPEDİ GİRİŞ


Akdeniz Sanat İnsanları Ansiklopedisi

Browse the glossary using this index

A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z | ALL

Page:  1  2  3  (Next)
  ALL

E

Picture of Ayşegül İZMİRLİ

Ebru ÖZDAL

by Ayşegül İZMİRLİ - Sunday, 5 December 2021, 9:16 PM
 

Ebru ÖZDAL

Ebru ÖZDAL

22. 05.1997 Ankara doğumlu Ebru ÖZDAL, Uşak Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünden mezun oldu. Duvar sanatıyla resim hayatına devam ediyor. 

İnstagram: ebruozdal06

Ebru ÖZDAL

Ebru ÖZDAL

Ebru ÖZDAL


 

Picture of Mustafa Koray TAŞKIRAN

Ebru ÖZTÜRK

by Mustafa Koray TAŞKIRAN - Sunday, 5 December 2021, 8:38 PM
 


Ebru ÖZTÜRK

1992 yılında Hollanda’nın Ede Şehri’nde doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini doğduğu şehirde, teknik çizim mesleki eğitimini ise ROCA12 yüksekokulunda tamamladı ve Trabzon’a taşındı. Karadeniz Teknik Üniversitesi Resim İş Öğretmenliği Bölümü’nü 2019 yılında tamamladı. Aynı yıl Trabzon Üniversitesi, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü, Güzel Sanatlar Anabilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimine başladı ve halen eğitimine devam etmektedir.

ebrudurmus6161@gmail.com
 

Picture of Ayşegül İZMİRLİ

Ece GÜRLER

by Ayşegül İZMİRLİ - Friday, 28 January 2022, 10:39 PM
 

Ece GÜRLER

Ece GÜRLER

25 Aralık 1982'de Ankara'da bir memur anne babanın en büyük çocukları olarak dünyaya geldi. Kendinden 8 yaş küçük kardeşi Ege'de resim yeteneğine sahip ama daha çok müzisyenliğe yöneldi. 2005'te ODTÜ Jeoloji Mühendisliğini bitirdi, 2008'de tam burslu yüksek lisans okuma fırsatını yakalayarak ABD'de Jeoloji üzerine master yaptı. 2011'de Türkiye'ye döndü ve kendi mesleğini yapmak yerine çok sevdiği eğitim sektörünü seçti, İngilizce öğretmeye başladı. 2014 yılında sürekli yaşamak üzere ABD'ye taşındı. Orada çeşitli okullarda yöneticilik yaptı. 2017 yılından beri profesyonel resim yapan Ece Gürler, 2020 yılında kendi işi Ece Gürler Art'ı kurdu. YouTube' da resmi sevdiren videolar yayınlamanın yanında, öğrencilerine karakalem, kuru boya, pastel ve sulu boya dersleri veriyor, aynı zamanda kendi işlerini kurmak isteyen ressamlara koçluk yapmakta. Şu anda ABD'nin Boston şehrinde yaşayan ressam, UMASS Boston Üniversitesi'nin "Kritik ve Yaratıcı Düşünce Gücü" Bölümünde yüksek lisansını dereceyle bitirmiştir. En çok toz pastel ve kömürle çalışmayı seviyor. Sanatın yanında bilim, felsefe ve psikolojinin insanlara küçük yaşlardan itibaren öğretilmesi gerektiğini ve hayatımızdan bu eğitimlerin hiçbir zaman eksik olmaması gerektiğini düşünmektedir.

web: www.ecegurler.com

İnstagram: ece_gurler_art_turkiye

Ece GÜRLER

Ece GÜRLER

Ece GÜRLER

 

Picture of Mustafa Koray TAŞKIRAN

Ecem GÖRÜR

by Mustafa Koray TAŞKIRAN - Sunday, 5 December 2021, 8:48 PM
 


Ecem GÖRÜR

2013 Sancak Anadolu Lisesi’nde öğrenim görürken, Ankara/Altındağ Ulucanlar Cezaevi Sanat Sokağı’nda dört sene atölye eğitimi gördüm. 2017’de Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nü kazandım. Üç adet karma sergiye katıldım. Resim Bölümü son sınıf öğrencisiyim. 

eecem627@gmail.com
 

Picture of Mustafa Koray TAŞKIRAN

Elçin ÇETİNKAYA

by Mustafa Koray TAŞKIRAN - Saturday, 29 January 2022, 11:06 PM
 


Elçin ÇETİNKAYA

Manisa Alaşehir’de dünyaya geldim. İlk-orta eğitimimi Alaşehir’de tamamladıktan sonra İzmir Kız Lisesinde yatılı olarak okudum. O yıllarda çarşı izinlerinde sanat galerileri ve müzeleri gezmek en büyük hobimdi. Hedefim olan sanat eğitimim için Güzel Sanatlar Fakültesini bitirdikten sonra Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Güzel Sanatlar Eğitimi Anabilim dalı Resim-İş Öğretmenliği Bilim dalında Yüksek lisansımı tamamladım. Tez danışmanım Prof. Dr. Mehmet BAŞBUĞ, resim sanatı ve tarihi açısından bende yeni ufuklar açtı. Kendisinin kıymetli danışmanlığı eşliğinde “Türk Kurtuluş Savaşı Resimlerinin Sanat Eğitimine Katkısı“  konulu tezimi tamamladım. Bu süreçte yine resim sanatı tarihimiz açısından bir döneme adını vermiş olan değerli sanatçı İbrahim ÇALLI’ nın torunu kıymetli sanatçı Yaşar ÇALLI ile tez içeriğim dolayısıyla arşiv çalışmaları gerçekleştirdim. Tez çalışmam halen Anıtkabir Müze Komutanlığı Kütüphanesinde okuyucuların hizmetine sunulmaktadır.
2009-2010 eğitim öğretim döneminde Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Orta Öğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans programından mezun olarak 2012 yılında Şanlıurfa’ya resim öğretmeni olarak atandım. Ülkemizin pek çok şehrinde görev yaparak sanat alanında çocuklara dokunmaya çalıştım. 2017-2018 eğitim öğretim döneminde Tunceli Bilim Sanat Merkezinde zevk ve heyecanla yaptığım öğretmenlik sayesinde yoluma başka bir deneyim eklemiş oldum.
2003 yılından günümüze birçok karma resim sergisine katıldım. Halen Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde eğitimim devam etmektedir. Kişisel resim çalışmalarımda beni etkileyen toplumsal gerçeklerdir. Savaşlar, göçler ve toplumsal acılardan kaynaklanan olguların bireyin ifadesine ve bedenine yansıyan yanlarını resmederek özellikle kadınların ve çocukların çaresizliklerini ifade etmeye çalışıyorum. Ayrıca yaşadığım çevrede, çalıştığım okullarda sanat eğitimi alan ve ruhunda estetik kaygılar oluşabilen bireyler yetişebilmesi adına çocuklar için resim öğretmeni olmaya devam ediyorum.
 

Picture of Aslı VİZE

Elif KOCAMAN

by Aslı VİZE - Friday, 31 January 2020, 11:45 PM
 


Elif KOCAMAN

1978 Trabzon'da doğdu.2001'de 19 Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Bayburt sanat merkezinde resim öğretmenliğine başladı. 2014 yılında Pamukkale Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Tezli Yüksek Lisans programından mezun oldu. Denizli Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesinde öğretmenliğe devam etmektedir. 

Birçok karma sergiye katılmıştır.
 

Picture of Selin BAŞAĞ

Elif KUYUCUK

by Selin BAŞAĞ - Tuesday, 30 November 2021, 7:12 PM
 

Elif KUYUCUK

Elif KUYUCUK

1997 Eskişehir doğumlu Elif Kuyucuk 2011 yılında Kütahya Ahmet Yakupoğlu Güzel Sanatlar Lisesini kazanıp temel sanat eğitimi almaya başladı. Bu süreçte ortak sergilerde ve festivallerde okulunu temsilen görevler aldı. 2015 yılında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim İş Programını kazanarak dört yıl boyunca anasanat, özgün baskı ve Geleneksel Türk Sanatları ebru dalında eğitimler aldı. Üniversitede ortak sergilerde ve yarışmalara katılma fırsatı buldu. 2019 yılında bölüm birincisi olarak mezun oldu. 2020 yılında Millî Eğitim Bakanlığına atanarak Görsel Sanatlar öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

Email: elifkuyucuk48@gmail.com

 

Picture of Ayşegül İZMİRLİ

Emel HOŞŞİRİN

by Ayşegül İZMİRLİ - Sunday, 5 December 2021, 9:21 PM
 

Emel HOŞŞİRİN

Emel HOŞŞİRİN 

03.08.1987 doğumlu, 2010 yılında Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Öğretmenliği bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Darıca Şehit Edip Zengin Anadolu Lisesinde Görsel sanatlar öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

instagram: emelhossirin

Emel HOŞŞİRİN

Emel HOŞŞİRİN

Emel HOŞŞİRİN

 

Picture of Aslı VİZE

Emel KEYSAN

by Aslı VİZE - Friday, 31 January 2020, 11:48 PM
 


Emel KEYSAN

    1973 Uşak doğumlu olan sanatçı, ilk ve orta öğrenimini Uşakta tamamlamıştır. 1997 senesinde Gazi Üniversitesi Eğitim fakültesi Resim Bölümümden mezun oldu. Çeşitli illerde resim öğretmenliği yaptı. Halen Denizli Hakkı Dere Köylü Güzel Sanatlar Lisesinde öğretmenliğini sürdürmektedir.

    Yağlı boya, ve sulu boya tekniği ile figüratif resimler yapan Keysan, eserlerinde kadının toplumsal rolü ve statüsünü vurgulayıcı konuları ele almaktadır. Resimlerinde mermere dönüşen kadın temalarıyla, kadının kimlik yitimi ve yabancılaşmasını anlatmaya çalışmaktadır.

Çok sayıda karma sergiye katılmış ve 2003 - 2005 ve 2010 yıllarında kişisel sergilerini açmıştır.
 

Picture of Aslı VİZE

Emin ALKAN

by Aslı VİZE - Friday, 31 January 2020, 11:52 PM
 


Emin ALKAN

1981 yılında Denizli'de doğdu. İlköğretimini Kocabaş ilkokulunda , Orta öğretimini Atatürk Ortaokulunda tamamlayan Alkan, Denizli Lisesinden mezun oldu. 2007 de Pamukkale Üniversitesi Resim İş Öğretmenliği bölümünü bitirdi. 2010 yılında Yetenek Resim Atöyesi'ni kurdu halen öğrenci sınav hazırlık kurslarına ve bireysel sanat çalışmalarına devam etmektedir.
 


Page:  1  2  3  (Next)
  ALL