ANSİKLOPEDİ GİRİŞ


Akdeniz Sanat İnsanları Ansiklopedisi

Browse the glossary using this index

A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z | ALL

Ç

Picture of Aslı VİZE

Çağlar TAŞÇI

by Aslı VİZE - Friday, 31 January 2020, 11:21 PM
 

  

Çağlar TAŞÇI

1990 yılında Denizli’de doğdu. Üniversite de dahil olmak üzere eğitim hayatını Denizli’de gerçekleştirdi. Çocukluk yıllarında keşfettiği resim beceresini farklı üsluplarda geliştirmeyi hedefledi. Sanatçının resim dünyasının merkezinde özellikle iki konu yer alıyor. Portre tutkunu olan sanatçı, çalışmalarında insanın bilinçaltında yatan iyiye ve kötüye odaklanırken bu konudaki duygularını kullandığı renkler, oluşturduğu dokular ve ifadelerle izleyici ile buluşturup bir tür yüzleşmeyi hedeflemektedir. Tutkunu olduğu diğer konu ise uzaydır. Var olduğuna veya var olacağına inanarak kurguladığı uzay görüntüleri, tasarladığı şekiller ve soyut sanata yakın gerçekleştirdiği çalışmalar ile izleyiciyi uzay-zaman, sonsuzluk ve varoluş gibi kavramlarla buluşturuyor. Yurt içi ve yurt dışı birçok özel koleksiyonda eserleri bulunmaktadır. Birçok Kişisel sergi açmış ve birçok karma sergiye katılmıştır.
 

C

Picture of Cansu KONUR

Can KURUOĞLU

by Cansu KONUR - Friday, 31 January 2020, 11:25 PM
 

.

Can KURUOĞLU

1980 Denizli doğumlu. Liseyi Denizli Cumhuriyet Lisesinde okuyup, mezun olduktan sonra hemen resim eğitimi almaya başladı. 2003 yılında sınavı girdiği ilk senede Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Öğretmenliği Bölümünü kazandı. Üniversiteyi 2007 yılında ikincilikle bitirdi. Ardından atölyecilik hayatına hemen başladı. Hazırlık grubuyla başlayan atölye hayatı 2013’te kendini ilerletmesi üzerine dernek haline geldi. Resim eğitimi vermesinin yanı sıra kendi çalışmalarına da devam etti. Çalışmalarındaki tarzı çoğu zaman yer ve mekana göre şekillendiren sanatçı genelde sürrealist ve realist tarzda çalışmaktadır. Şu anda hobi olarak her yaş grubuna sanat eğitimi vermekle birlikte lise, üniversite hazırlık grubuna da ders vermektedir. Katılım sağladığı etkinlikler; Denizli Turan Bahadır Sergi Salonu, Denizlili Sanatçılar Karma Resim Sergisi,2014. İçişleri Bakanlığı ile birlikte yürütülen “Her Çocuk Özeldir” projesi 2017-2018. Sığınmacı ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği, Ebru Sanatı Eğitimi 2018. Denizli Yetiştirme Yurdundaki çocuklara sanat eğitimi 2018. PAÜ Seyir Restauranta duvar resimleri 2019. 

Can KURUOĞLU gelecek senelerde şu an ki derneği sanat merkezine dönüştürerek, resim dışında da farklı sanat dallarında eğitim vermeyi hedeflemektedir.

İletişim Bilgileri:   IG: gorselsanatlardernegi    denizligorsander@gmail.com  Tel: 05067024514


 

Picture of Celal Kaan YÜRÜK

Caner GÜNER

by Celal Kaan YÜRÜK - Saturday, 29 January 2022, 12:37 AM
 


Caner GÜNER 

1990 Erzincan'da doğdu. Lise öğrenimini Grafik Tasarım ve Fotoğrafçılık bölümünde tamamladı.  Kocaeli Üniversitesi Ali Özbay MYO Seramik Cam ve Çinicilik Bölümünden mezun oldu. (2014-2016) Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Seramik ve Cam Tasarımından (2016-2020) mezun olduktan sonra aynı üniversitede yüksek lisansına devam etmektedir. Çalışmalarına ise kendi atölyesinde sürdürmekle beraber çeşitli sempozyum ve çalıştaylarda görev almıştır.

cnrgnr0@gmail.com

 

Picture of Cansu KONUR

Cansu KONUR

by Cansu KONUR - Friday, 31 January 2020, 11:35 PM
 

.

Cansu KONUR

1994 Isparta doğumlu. İlkokul, ortaokul, lise öğrenimini Ispartada da tamamladı. Ortaokul 8. Sınıfta resme olan ilgisi başladı ve Isparta Güzel Sanatlar Lisesini kazandı. Lisans eğitimini Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim-İş Öğretmenliği bölümünde 2013-2017 yılları arasında tamamladı. Genel olarak yağlı boya çalışan Cansu Konur mozaik, baskı, duvar resimleri, geleneksel sanatlar gibi alanlarda da çalıştı ve çeşitli sergilere de katıldı. Mezun olduktan sonra Denizli BenArt Atölyesinde bir süre çalıştı. Ardından Isparta’ya yerleşti. 2017 yılında Isparta Halk Eğitim Merkezinde usta öğretici olarak ilkokullarda resim kursu vermeye başladı. 2019 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Resim bölümünde Yüksek Lisansa Başladı. Şu an hala eğitimine devam etmekte bununla birlikte; Halk Eğitim Merkezinde çalışmakta, Atölye Ispartada resim workshopları yapmakta ve özel resim dersleri vermektedir.

İletişim Bilgileri:  konur.cansu@hotmail.com    

Picture of Aslı VİZE

Celal GÜNAYDIN

by Aslı VİZE - Friday, 31 January 2020, 11:39 PM
 


Celal GÜNAYDIN

Erzurum doğumludur. ilk, orta ve lise öğrenimini Erzurum'da tamamladı. 1974 de Gazi eğitim Fakültesi resim bölümüne başladı.  Devlet güzel sanatlar galerisi müdürü iken 2013 te emekli oldu. Aynı yıl kendi adına Günaydın sanat galerisini kurdu. 69 u kişisel 138 sergiye iştirak etti. Binlerce öğrenci yetiştirdi.  Sulu boya çalışan sanatçı izlenimci tarzda eserler üretmektedir.  Bazı sanatsal dergilere yazılar yazmaktadır.  Halen çalışmalarına kendi galerisinde devam ediyor.
 

Picture of Ayşegül İZMİRLİ

Cengiz POLAT

by Ayşegül İZMİRLİ - Sunday, 5 December 2021, 9:44 PM
 

Cengiz POLAT

Cengiz POLAT

13 Mayıs 1968 Sivas doğumludur. Evli ve üç çocuk babasıdır. 1990-2002 yılları arasında denizci olarak Amerika'da, 2002-2005 yılları arasında Paris'te yaşamıştır. 2005 yılında kesin dönüş yapmıştır. İstanbul'da ikamet etmektedir. Hayatının her döneminde, çocukluğundan beri ilgi duyduğu yağlıboya resim çalışmalarına 2014 yılından itibaren hız kazandırmıştır. 2015 yılında ilk kişisel sergisini Ataşehir Cemal Süreyya Sergi Merkezinde 100 eseriyle sergilemiştir. Sanat fuarlarına ve karma sergilere iştirak etmiştir. Yaklaşık 200 eseri bulunmaktadır.

TELEFON: 0507 120 30 60

İNSTAGRAM: cenqizpolattart

Cengiz POLAT

Cengiz POLAT

Cengiz POLAT


 

Picture of Ayşegül İZMİRLİ

Ceyda BABADAĞ KALYONCU

by Ayşegül İZMİRLİ - Saturday, 29 January 2022, 12:41 AM
 

Ceyda BABADAĞ KALYONCU

Ceyda BABADAĞ KALYONCU

1978’de Bursa’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Bursa’da tamamladı. 2001 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Bölümünden mezun oldu.

2001 yılından beri İstanbul’da resim öğretmeni olarak görev yapmaktadır. Evli ve bir kız çocuk annesidir. Sanatçı, halen akrilik resim ve seramik mask çalışmalarına devam etmektedir.

İnstagram: maskhobi

ceydakalyoncu@icloud.com

Ceyda BABADAĞ KALYONCU

Ceyda BABADAĞ KALYONCU

Ceyda BABADAĞ KALYONCU

 

Picture of Muhammet Sait ÇETİN

Cihad İNCE

by Muhammet Sait ÇETİN - Tuesday, 27 December 2022, 1:46 PM
 


Cihad İNCE

1994 yılında İstanbul Fatih'e doğdu. 2013 yılında Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Tezhip bölümüne başladı. 2016 yılında Marmara Üniversitesi'nde aynı bölüme Farabi değişim programına katıldı. 2017 yılında mezun olduktan sonra Üsküdar’da özel bir atölyede aktif olarak çeşitli koleksiyonerlere ve sanatseverlere tezhip eserleri üretti. Yurtiçinde çeşitli sergilere katıldı. 2021 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Geleneksel Türk Sanatları bölümünde yüksek lisans eğitimine başladı. Sanat ve akademik çalışmalarına Isparta’da devam etmektedir.

İletişim: instagram.com/cihadince_