ANSİKLOPEDİ GİRİŞ


Akdeniz Sanat İnsanları Ansiklopedisi

Browse the glossary using this index

A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z | ALL

Page:  1  2  (Next)
  ALL

B

Picture of Aslı VİZE

Bahar BİLİCİ ÖZTÜRK

by Aslı VİZE - Friday, 31 January 2020, 11:09 PM
 


Bahar BİLİCİ ÖZTÜRK

1979 Yılında Denizli’de Doğdu. 2001 Ankara Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Resim-İş Bölümünden Derece İle Mezun Oldu. 2004 Ankara Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sanatta Yüksek Lisans Eğitimini Resim Ana Sanat Dalında Tamamladı.

Halen Ankara Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Güzel Sanatlar Eğitimi Anabilim Dalı Resim-İş Öğretmenliği Bilim Dalı’nda Doktora –Tez Çalışmalarını Yürütmektedir.

Deneysel Resim Çalışmalarına Denizli’de Devam Eden Sanatçı 2017 Yılı İtibariyle Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi’nde Resim Öğretmenliği Yapmaktadır.

Eserlerinden Bir Kısmı Kişisel Ve Kurumsal Koleksiyonlarda Bulunan Sanatçı Evli Ve İki Çocuk Sahibidir.

 

Picture of Celal Kaan YÜRÜK

Banu DAVUN

by Celal Kaan YÜRÜK - Saturday, 29 January 2022, 12:09 AM
 


Banu DAVUN

Balıkesir Burhaniyelidir. Gazi üniversitesi Resim-İş öğretmenliği Bölümünü bitirdikten sonra MEB’e bağlı okullarda çalışmış, daha sonra M.E.B. EARGED’de ve Yayımlar Dairesi Başkanlığında görevlendirilmiştir. Dünya Bankasından yerli ve yabancı uzmanlarla birlikte, MEGEP için “ders kitabı tasarımı, kitap resimlendirme, MLO okulları test kitapçıkları, amblem, afiş, broşür ve bülten hazırlama” projelerinde görev almıştır. Milli Eğitim Dergisi ve “Bilim Aklın Aydınlığında Eğitim” dergisi “Kapak, Sayfa Tasarımları ve Resimlendirmeleri” ni yapmıştır. Gazi Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü Resim Öğretmenliği bölümünde “Anasınıfı Öğrencilerinde Sayı Kavramını Geliştirmeye Yönelik Örnek Çalışma” konulu tez ile “Yüksek Lisans’ını yapmıştır. Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Resim öğretmenliği bölümünde “Okul öncesi Eğitimde Görsel Sanat Eğitimi Etkinliklerinin Estetik Beğeni Düzeyine Etkisi” konulu tez çalışması ile doktorasını tamamlamıştır. Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Kastamonu Üniversitesinde öğretim üyesi olarak çalışmıştır. Aksaray Üniversitesi Resim-İş Eğitimi Ana Bilim Dalı Başkanlığında Dr. Öğretim Üyesi olarak halen görev yapmaktadır.
 

Picture of Ayşegül İZMİRLİ

Barış AYDIN

by Ayşegül İZMİRLİ - Saturday, 29 January 2022, 12:15 AM
 

Barış Aydın

Dr. Öğr. Üyesi Barış AYDIN 

1974 İzmir doğumludur. Evli ve iki çocuk babasıdır. 1996 yılından bu yana Ankara’da yaşamaktadır. Hacettepe Üniversitesi, Fransız Dili Eğitimi Anabilim Dalı’nda lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimini tamamlamıştır. Halen aynı anabilim dalında öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Lise yıllarında ilgi duyduğu resim sanatına 2017 yılında davetli araştırmacı olarak gittiği Üsküp’te tekrar başlamış, 2019 yılından itibaren de suluboya tekniğindeki çalışmalarına ağırlık vermiştir. 200 civarı eseri bulunan sanatçı, özellikle pandemi döneminde karma çevrimiçi sergilere katılmıştır.

e-posta: barisa@hacettepe.edu.tr

Instagram: watercolorist_barisaydin

Barış Aydın

Barış Aydın

Barış Aydın

 

Picture of Cansu KONUR

Barış BOZOK

by Cansu KONUR - Friday, 31 January 2020, 11:12 PM
 

.

Öğr. Gör. Dr. Barış BOZOK

Kırşehir doğumlu olan sanatçı, lisans ve yüksek lisans eğitimini Gazi Üniversitesi’nde, doktorasını Necmettin Erbakan Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Mezun olduktan sonra bir süre Milli Eğitim Bakanlığı’nda Resim-iş öğretmeni olarak görev yapan sanatçı, daha sonra Ankara’da kendi atölyesinde sanatsal çalışmalarına ve sanat eğitimi vermeye devam etmiştir. Çalışmaları ile birçok ulusal ve uluslararası sergiye ve workshopa katılan sanatçının, kamu kurumları tarafından alınan da birçok çalışması vardır. Halen Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesinde görevine devam etmektedir.

İletişim Bilgisi:  barisbozok@hotmail.com

 

Picture of Ayşegül İZMİRLİ

Berrin KUPİK

by Ayşegül İZMİRLİ - Saturday, 29 January 2022, 12:18 AM
 

Berrin KUPİK

Berrin KUPİK

1962 İzmir' de doğdu. Öğreniminden sonraki yıllar çok sevdiği resme ara verip farklı bir sektörde iş hayatına atıldı. Vazgeçemiyeceği resim sanatına tekrar geri döndü. Ara ara sergilere katılmakla birlikte şahsi sergi çalışmalarına devam ediyor. Sanatın birçok alanına ilgi duymakla birlikte şiir kitabını tamamlamaya çalışıyordur. Ayrıca çok uzun zamandır hayalinde tasarladığım bir kitabı için araştırma ve çalışmalara başladı. Bu ara en az resim kadar keyif aldığı el yapımı tasarım dekorasyon ürünleri yapıyor. Hayatına yön veren ve renklendiren resim çalışmaları her zaman onu motive eden ve keyif veren önceliği oldu.  İlhamın ne olduğunu bilemediği çocukluğunda gazetede ve deterjan kutusundaki resimler ilgisini çekerdi. Kesip defterinin arasında aylarca sakladığı el ve yüz resimlerini bir gün aniden sıradan kağıtlara çizmeye başladı. Aslında var olan bu resim aşkı ortaya çıkmıştı. Lütuf olarak nitelediği resim ve sanat aşkı onda ölene kadar devam edecek en güzel duygu. 

Instagram :  @berrinkupikk 

şahsi instagram hesabı: @berrinkupik

E-mail : berrinkupik@gmail.com

Berrin KUPİK

Berrin KUPİK

Berrin KUPİK

 

Picture of Ayşegül İZMİRLİ

Bilge TOSUN

by Ayşegül İZMİRLİ - Sunday, 5 December 2021, 9:06 PM
 

Bilge TOSUN

Bilge TOSUN

 12.10.1992 Uşak Eşme’de doğmuştur. Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim-iş Öğretmenliğinden 2015 yılında mezun olmuştur.

instagram: bilgetsn

Bilge TOSUN

Bilge TOSUN

Bilge TOSUN

 

Picture of Celal Kaan YÜRÜK

Birsen ÇEKEN

by Celal Kaan YÜRÜK - Saturday, 29 January 2022, 1:46 AM
 


Prof. Dr. Birsen ÇEKEN

1962 Yılında Rize-Çamlıhemşin’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladı. 1984 yılında Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Uygulamalı Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim Anabilim Dalı’ndan mezun oldu. 1992 yılında Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Sanatta Yeterlik derecesi aldı.
1996-2002 yılları arasında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Bölümü’nde Bölüm Başkanı Yardımcı Doçent olarak çalıştı.
2002-2011 yılları arasında Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Uygulamalı Sanatlar Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak görev yaptı.
2011 yılında Gazi Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Grafik Tasarımı Bölümü’ne Doçent olarak atandı.
Halen Gazi Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Grafik Tasarımı Bölümü’nde Bölüm Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.
“Sanatçı ulusal ve uluslararası birçok kişisel sergi açmış ve birçok ulusal ve uluslararası karma sergiye eserleri ile katılmıştır. GESAM ve TÜRKSAV üyesidir.

 

Picture of Yıldız ERYAZAR

Birsen Kılıç

by Yıldız ERYAZAR - Friday, 31 January 2020, 11:16 PM
 


Birsen KILIÇ

01.04.1992 yılında Siirt'te doğdum. 1998 yılında İstanbul'a gelerek ilk ve orta öğrenimini burada tamamladım. Okula bir süre ara vererek birçok tekstil fabrikasına girip, burada farklı departmanlarda çalışarak iş deneyimlerinde bulundum. Bu süreç içerisinde İstanbul’un birçok yerinde resim üzerine özel dersler alarak bu konuda kendimi geliştirdim. Çeşitli karma sergilerde yaptığım yağlı boya resimlerim sergilenmiştir.

2013 yılında İstanbul Gelişim Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Tekstil ve Moda Tasarımı bölümünü burslu olarak kazandım ve burada iki yıl eğitim gördüm.2015 yılında üniversiteler arası yatay geçiş programıyla Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Tekstil ve Moda Tasarımı bölümüne geçiş yaptım.2017 yılında ‘’Art Cuba Collection 2017’’ adıyla bir koleksiyon hazırladım. Desenlerini elde çizip daha sonra geliştirip ürün haline getirdim. Okul sürecinde mezuniyet defilesi dışında başka bir organizasyonda koordinasyonluğu üstlenip görev aldım ve burada kendi tasarımlarından birini de sundum. .Şuanda Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsünde Sanat Tasarım üzerine Yüksek Lisans yapmaktayım ve Haftanın birkaç günü Isparta'nın Gönen ilçesi Halk eğitim merkezinde çizim ve moda üzerine kurs vermekteyim.

.

.

.


 

Picture of Ayşegül İZMİRLİ

Burak DÖNMEZ

by Ayşegül İZMİRLİ - Sunday, 5 December 2021, 8:07 PM
 

Burak DÖNMEZ

Burak DÖNMEZ

1997 yılında İzmir'in Konak ilçesinde doğdu, Taytan ilköğretim okulu ve Kemal Ural Anadolu lisesini tamamladı, 2019 yılında Uşak Üniversitesinden ikincilikle mezun oldu, katıldığı yarışmalarda Manisa ili üçüncülüğü ve Salihli ili üçüncülüğüne layık görüldü, şuan Van Çaldıran ilçesinde Görsel Sanatlar öğretmenliği yapmaktadır, milli eğitim bünyesinde ilk öğrenci katılımlı akrilik boya sergisini Van merkezde tarihinde açmıştır, kişisel çalışmalarında dijital çizim ve fotoğrafçılık alanında devam etmektedir.

İnstagram: iron_will_1

Burak DÖNMEZ

Burak DÖNMEZ

Burak DÖNMEZ

 

Picture of Muhammet Sait ÇETİN

Büşra İNCE

by Muhammet Sait ÇETİN - Friday, 6 January 2023, 10:23 PM
 

Büşra İNCE

1990 yılında İstanbul'da doğdu. 2013 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları bölümünde öğrenim görmeye başladı. 2017 yılında lisans eğitimini tamamlamasının ardından İstanbul'da özel bir atölyede tezhip alanında çalışmalarda bulundu. 2020 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsünde yüksek lisans eğitimine başladı. Akademik ve sanat çalışmalarına Isparta’da devam etmektedir.

İletişim: bus.ince.90@gmail.com 


Page:  1  2  (Next)
  ALL