ANSİKLOPEDİ GİRİŞ


Akdeniz Sanat İnsanları Ansiklopedisi

Browse the glossary using this index

A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z | ALL
Currently sorted First name ascending Sort by: Surname | First name change to descending

Page:  1  2  (Next)
  ALL

Picture of Ramazan KÖROĞLU

Ramazan KÖROĞLU

Picture of Ramazan KÖROĞLU

Ayşecan HİZMET

by Ramazan KÖROĞLU - Friday, 31 January 2020, 11:03 PM
 

Ayşecan HİZMET

ATSO Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi, Resim Bölümüne 1999 yılında başlayıp, 2003 yılında eğitimini tamamlamış ardından Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik Bölümüne 2003 yılında başlayıp  2007 yılında lisans eğitimini tamamlamıştır. 2010 – 2011 yılları arsında Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesinde Pedagojik formasyon eğitimi almıştır.  2017'den beri Arty Akademi Sanat merkezinde eğitimlerini sürdürmektedir. Özel Hayal Evi Sanat Merkezi’nde resim öğretmenliği yapmaktadır.

Avrupa Birliği Gençlik ve Eğitim Programları kapsamında yasal temsilcisi ve eğitmeni olduğu projeler:

Geri Dön Bir Bak Projesi (Ulusal), Temizle, Yarat, Harekete Geç! Projesi (Ulus ötesi- İtalya) 

Tasarımını yaptığı Avrupa Birliği Projeleri :

Gençler Var.- 2013, Çöp madamlar Projesi 2013, Temizle, Yarat, Harekete Geç! 2012, Uniclup Academy 2011, Geri Dön Bir Bak Projesi 2010, Bumerang 2010, Geri Dön Bir Bak 2010, Belediyelerin Kapsama Alanında mısınız? 2010, Erasmus Akademi 2010 


a

a

a

a

 

Picture of Ramazan KÖROĞLU

Murat DEMİR

by Ramazan KÖROĞLU - Sunday, 5 December 2021, 2:17 PM
 

Murat DEMİR

1990 yılında Denizli İlinin Çivril İlçesinde doğdu. 2007 yılında Keriman Kamer Tic. Mes. Lisesi Muhasebe bölümünü bitirip   2016 yılında Fujifilm Fotoğraf Okulu/ İzmir' de Fotoğrafçılık üzerine eğitimini tamamladı. Sanatçı Adobe' ye ait tüm program serilerine ileri düzeyde hâkim olup, bu hususta fotoğraf alanında pek çok deneysel çalışması bulunmaktadır. Murat Demir, ürün fotoğrafçılığı ve dış çekim alanlarında mesleki anlamda öne çıkarken, makro fotoğrafçılık ve doğa fotoğrafçılığı üzerine de yoğunlaşmakta, bu alanda sayısız eseri bulunmaktadır. 

İletişim

email:    muratrimed@outlook.com

cep: 0544 546 70 77

a

a

a

 

Picture of Ramazan KÖROĞLU

Osman YAREN

by Ramazan KÖROĞLU - Tuesday, 4 February 2020, 11:40 PM
 


Osman YAREN

1993 yılında Denizli İlinin Çivril İlçesinde doğdu. 2011 yılında önlisans öğrenimine Süleyman Demirel Üniversitesi Elektronik Teknolojisi Bölümünde başlayıp 2013 yılında öğrenimini tamamladı. Önlisans öğrenimi esnasında ilk kara kalem çalışmalarına başladı. Genel olarak portre ve mekan konulu çizimleri bu süreçte öne çıktı. Çizimlerinde tarama tekniğini benimsedi ve halen bu tekniği geliştirmeye yönelik çalışmalarını sürdürmektedir. Daha sonra 2015 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde yeniden öğrenim hayatına başladı. Bu süreçte bir süre ara verdiği çizimlerine yeniden başlayıp figüratif ağırlıklı çizimler yapmaya ve kullandığı figürleri deforme eden bir üslubu geliştirmeye çalıştı. Bunun yanı sıra dövme tasarımlarıyla da ilgilenmektedir.

İletişim: oyaren21@gmail.com

 

Picture of Rümeysa Genç

Rümeysa Genç

Picture of Rümeysa Genç

Asiye YAVUZ

by Rümeysa Genç - Sunday, 8 January 2023, 11:09 PM
 


Asiye YAVUZ

1973 yılında Rize’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Sakarya’da tamamladı. 2008’den sonra çağdaş resme ilgi duymuş, tuval üzerine yağlı boya resimler yapmaya başlamıştır. Çoğunlukla peyzaj ve sürrealist çalışmaları bulunmaktadır.

2013’te başladığı, Sakarya Güzel Sanatlar Fakültesi, Geleneksel Türk Sanatları bölümü, Tezhip ana sanat dalında lisans eğitimi tamamlamış, akabinde yüksek lisans eğitimini 2021 yılında tamamlamıştır. 2018 yılından itibaren Taner Alakuş'tan minyatür resim dersleri almaktadır.

İletişim: asiyeayavuz@gmail.com

 

Picture of Rümeysa Genç

Aysun MELETLİ ARABACIOĞLU

by Rümeysa Genç - Friday, 6 January 2023, 10:22 PM
 


Aysun MELETLİ ARABACIOĞLU

1974 yılında Sakarya’da doğdu. Sakarya Üniversitesi Geleneksel Türk Sanatları Tezhip Bölümü’nden 2012 yılında mezun oldu. Aynı alanda yüksek lisans mezuniyetinin yanında SAMEK Geleneksel Sanatlar İhtisas Merkezi’nde Dürdane Ünver’den üç yıl katı’ eğitimi aldı. Yurt içi ve yurt dışı sergilere de katılan Arabacıoğlu, halen KYK Sakarya Kız Yurdu bünyesinde geleneksel sanatlar öğreticiliğine devam etmektedir.

İletişim: aymeltezhip@gmail.com

 

Picture of Rümeysa Genç

Gülşah KIZILARSLAN

by Rümeysa Genç - Sunday, 8 January 2023, 11:10 PM
 


Gülşah KIZILARSLAN

1997 yılında Sakarya’da doğdu. Sakarya Üniversitesi Geleneksel Türk Sanatları Hat Ana Sanat Dalı Bölümünden mezun oldu. Şu anda KYK Sakarya Kız yurdu bünyesinde geleneksel hat sanatları öğreticiliğine devam etmektedir.

İletişim: glshkzlslnn@hotmail.com

İnstagram: gulsahk.art
 

Picture of Rümeysa Genç

Gürkan EREN

by Rümeysa Genç - Friday, 6 January 2023, 10:28 PM
 


Gürkan EREN

1986 yılında Akyazı’da doğdu. Sakarya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Tezhip programına 2008-2009 eğitim-öğretim yılında lisans eğitimine başlayan Gürkan Eren 2013-2014 eğitim-öğretim yılında “Taraklı Mezar taşlarının hat Sanatı Açısından İncelenmesi” konulu tez bu kurumdan mezun oldu. Yüksek lisans Mezuniyetinden sonra Sakarya ilindeki bazı özel eğitim kurumlarında ve devlet kurumlarında; Hat Sanatı ve Kaligrafi Sanatı üzerine eğitim vermektedir. Sakarya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları (Hat Anasanat Dalı) bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı. 3 adet kişisel sergi ve birçok karma sergilere katılmıştır. 

İletişim: hattatgurkaneren@hotmail.com

 

Picture of Rümeysa Genç

Melek Ökten AKYÜZLÜ

by Rümeysa Genç - Sunday, 8 January 2023, 11:12 PM
 


Melek Ökten AKYÜZLÜ 

Sakarya, Hendek doğumludur. 2019 yılında Sakarya Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları, Tezhip Ana Sanat dalından mezun olmuştur. Aynı yıl Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Geleneksel Türk Sanatları bölümünde minyatür sanatı alanında yüksek lisans eğitimine başlamıştır. Spor Bakanlığına bağlı olarak Sakarya Gençlik Merkezinde ebru sanatı eğitimi vermektedir. 2019 yılında Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi “Değerlerle Minyatür“, Konya Selçuk Üniversitesi “XII. Uluslararası Türk Sanatı Tarihi ve Folkloru Kongresi Sanat Etkinlikleri Karma sergisi“, Sakarya Üniversitesi “Uluslararası 30x30 karma sergisi" olmak üzere pek çok sergide tezhip, minyatür, ebru ve karakalem eserleri sergilenmiştir.

İletişim: okten.melek86@gmail.com 

Picture of Rümeysa Genç

Merve SÜEL

by Rümeysa Genç - Friday, 6 January 2023, 11:29 PM
 


Merve SÜEL

1984 yılında Sakarya'da doğdu. 1999 yılında İskender Ciltevinde modern cilt atölyesinde 10 sene çalıştı. 2016-2020 arasında Sakarya İhtisas Merkezinde Gürcan Mavili ve Burak Kara'dan Klâsik Cild Eğitimi aldı. 2021 yılında Anadolu Üniversitesi Kültürel Miras ve Turizm Bölümünü bitirdi. 2022 yılında T.C. Kültür Bakanlığı Klâsik Cild Sanatında sanatkâr kartı sahibi oldu. Evli ve iki çocuk annesidir. Halen Sakarya Kredi Yurtlar Kurumunda Modern ve Klâsik Cild üzerine ders vermeye devam etmektedir. 

İletişim: mervehaktanramiz@gmail.com 

Picture of Rümeysa Genç

Nimet KOÇ

by Rümeysa Genç - Sunday, 8 January 2023, 11:13 PM
 


Nimet KOÇ

1969 yılında Rize'de doğdu Sakarya'da yaşıyor. Görsel sanatlar okudu. Kültür Bakanlığı somut olmayan kültür mirası sanatçısı (2020) olan Nimet KOÇ, 25 yıldır Batik sanatında özel doku çalışmaları yapmaktadır. 2015 yılında Ebru sanatında Ahmet Sacit Açıkgözoğlu'ndan icazet diplomasını aldı. Yurtiçi ve yurt dışında sergilere katılmıştır. KYK Sakarya yurdunda ve Sakarya'da bulunan atölyesinde geleneği devam ettirecek öğrenciler yetiştirmektedir.

İletişim: Nimetkoc53@gmail.com
 


Page:  1  2  (Next)
  ALL